1. Strona główna
  2. Hotel
  3. Trochę historii

Trochę historii

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Trochę historii

Poszukując komfortowego noclegu w Toruniu, nie sposób przejść obojętnie obok dwóch zabytkowych kamienic, w których mieści się nasz Hotel. Budynek przy ulicy Garbary 7, w którym znajduje się recepcja i restauracja, powstał w XVII wieku. 

Charakteryzuje się oryginalną późnorenesansową fasadą ozdobioną oryginalnym czarnym tynkiem. To jedyna taka kamienica w tej części Europy. Warto również zwrócić uwagę na szczyt, który uwieńczony został piękną pozłacaną koroną królewską, charakterystyczną dla królewskiej dynastii Wazów. Ciekawostką jest również fakt, że urodził się tutaj twórca pierwszego słownika języka Polskiego, Bogusław Linde.

W drugim budynku przy ulicy Małe Garbary 2 z XIX wieku powstały komfortowe apartamenty. Wnętrza kamienicy urzekły twórców filmu „Kto nigdy nie żył”, w których nagrywane były sceny do filmu.

Aranżując nasze wnętrza staraliśmy się połączyć nowoczesność z zabytkowym charakterem obydwu budynków przez co Goście w pełni mogą wczuć się w klimat Starego Miasta.

Pobyt u nas to połączenie wygody oraz obsługi na wysokim poziomie. Nasz doświadczony personel sprawi aby Goście poczuli się u nas wyjątkowo. Będzie nam niezmiernie miło móc Państwa gościć w naszym Hotelu.

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij