Aktualności

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Świat mistrza Beksińskiego

20 kwietnia 2019

Osiemdziesięciu wykonawców, multimedia, wystawa obrazów

Wydarzenie artystyczne stanowi wyjątkową propozycję dla odbiorców muzyki i malarstwa. Zdzisław Beksiński tworzył swoje obrazy w nieustającym kontakcie z muzyką. Wśród najczęściej wymienianych przez niego kompozytorów znajdował się Alfred Schnittke. 
Stąd pomysł pokazania obrazów Beksińskiego w integralnym połączeniu z muzyką , co umożliwia widzowi przeżycie wyjątkowych emocji.

Koncert składa się z dwóch części. W części pierwszej koncertu usłyszymy kwintet fortepianowy: Moderato A. Schnittkego. W dwudziestominutowej przerwie można będzie obejrzeć obrazy malarza pochodzące z Muzeum Historycznego w Sanoku. W drugiej część koncertu usłyszymy Requiem - A. Schnittkego połączone dramaturgicznie z multimedialnym pokazem obrazów Beksińskiego.

Uwaga: Prosimy o przybycie na koncert godzinę przed jego rozpoczęciem w celu komfortowego obejrzenia wystawy obrazów. Możliwość obejrzenia wystawy będzie również w dwudziestominutowej przerwie koncertu oraz pół godziny po jego zakończeniu.

Organizator: Fundacja Beksińscy

 
Data: 
29.04.2019 19:00
Miejsce: 
CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3
Organizator: 
Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki
Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij